طرح تعویض سمعک های قدیمی با سمعک های جدید

یکی از دغدغه های افرادی که از سمعک استفاده میکنند این است که بعد از گذشت چند سال و جدیدتر شدن تکنولوژی های سمعک،به دنبال خرید سمعک های جدید می باشند.خب با این تفاسیر سمعک های قدیمی خود را که هزینه های زیادی صرف آن کرده اند را چه کنند؟در پاسخ به این سوال باید گفت که کلینیک شنوایی سنجی سمعک پل رومی در چند سال اخیر طرح تعویض سمعک های قدیمی با سمعک های جدید را برای کاربران سمعک ارائه کرده است.و به این صورت می باشد شما برای تهیه سمعک های جدید نیاز به صرف هزینه بالا نمی باشید و با هزینه اندکی در ازای تحویل سمعک های قدیمی خود سمعک جدیدی دریافت می نمایید.

دلایل تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید

تا قبل از اختراع سمعک های دیجیتال، سمعک های آنالوگ، تنها سمعک های موجود در بازار بودند و همه ی آنها عملکرد یکسانی داشتند و همانند آمپلی فایر همه ی اصوات را به یک اندازه تقویت می کردند و نیازی به تعویض سمعک قدیمی در دوران سمعک آنالوگ دیده نمی شد. اما با ظهور سمعک های دیجیتال و در این اواخر ظهور سمعک های هوشمند و فراهوشمند، که قابلیت اتصال وایرلس دارند و کیفیت صدای فوق العاده و عملکرد عالی دارند، دلیلی برای محروم ساختن خود از این تکنولوژی ها دیده نمی شود و در واقع تعویض سمعک قدیمی و خرید سمعک با تکنولوژی و کیفیت بهتر در واقع نوعی سرمایه گذاری بر بهبود کیفیت زندگی می باشد.

مزایای تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید

همانطور که گفتم دلیل اصلی تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید، بهبود کیفیت زندگی با بهره مندی از کیفیت صدای بالا و شفاف سمعک و همچنین بهره مندی از تکنولوژی های سمعک های جدید همانند تکنولوژی وایرلس و بلوتوث سمعک می باشد. در زیر برخی از مزایای تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید را آورده ایم:

جلوگیری از آسیب گوش (سمعک های قدیمی و آنالوگ به دلیل تقویت یکسان تمامی اصوات به گوش آسیب می رسانند). سمعک های جدید و هوشمند با تقویت انتخابی و تمرکز بر اصوات گفتاری و حذف نویز های اضافی، باعث بهبود شنوایی و درک گفتار شده و از آسیب شنوایی جلوگیری می کند.

ظاهر جذاب و زیباتر همراه با اندازه ای کوچکتر (سمعک های نامرئی و پشت گوشی های ظریف)

بهبود کیفیت و شفافیت صدا با استفاده از سخت افزار، نرم افزار و الگوریتم های جدید

استفاده از تکنولوژی های جدید سمعک مانند تکنولوژی وایرلس و اتصال به گوشی موبایل که راحتی بی نظیری برای کاربران فراهم آورده است.

کاهش مصرف باتری در سمعک های جدید یا حذف خرید باتری سمعک با خرید سمعک های قابل شارژ

مزایای بی شماری برای سمعک های جدید می توان شمرد که ما در اینجا به موارد اصلی اشاره کردیم.

چه موقع باید سمعک جدید بخرم؟

سمعک یک کالای پزشکی الکترونیکی می باشد که همانند سایر لوازم الکترونیکی دارای طول عمر مشخصی می باشد و در اثر ضربات مکانیکی و قرارگیری در معرض رطوبت و گرد و غبار دچار آسیب و ضعف می شودو به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهد. همچنین رسیور، برد اصلی و سایر قطعات سمعک در طول زمان در اثر استفاده، کارایی اولیه را نخواهند داشت و نیازمند تعویض خواهند شد. به طور میانگین عمر مفید سمعک ها حدود 5،6 سال می باشد هر چند که با نگه داری بهتر می توان تا 10 سال نیز از آنها استفاده کرد. با این وجود بعد از مدت زمان مشخصی کارایی اولیه را نخواهند داشت و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا خواهند کرد و با توجه به اینکه تعمیر بدون گارانتی هزینه سنگینی بر کاربر تحمیل می کند، طرح تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید می تواند گزیته بهتری باشد.

در صورتیکه هر یک از مشکلات زیر را تجربه کرده باشید، بهتر است سمعک خود را تعویض کنید:

کاهش شدت صدای دریافتی از سمعک

صدای دریافتی از سمعک دارای خش خش و اعوجاج باشد

باتری سمعک زود زود تمام شود

موقع صحبت با تلفن با سمعک مشکل داشته باشید.

ظاهر سمعک برایتان مهم باشد. (سمعک های جدید اندازه ای کوچکتر و ظاهر بهتری دارند)

سمعک شما آنالوگ یا دیجیتال رده پایه باشد.(این سمعک ها به دلیل می توانند باعث آسیب شنوایی شوند)

کم شنوایی شما بدتر و شدیدتر شده باشد.

وزوز گوش داشته باشید (سمعک های جدید دارای برنامه بهبود وزوز گوش می باشند)

چرا کلینیک شنوایی سنجی سمعک پل رومی سمعک های قدیمی را با سمعک جدید تعویض می کند؟

شاید عده ای فکر کنند که ما سمعک های قدیمی را به بیماران تجویز می کنیم اما باید گفت که در هیچ یک از مراکز معتبر شنوایی سنجی سمعک های دست دوم تجویز نمی شود و این طرح تعویض به منظور کمک هزینه برای خرید سمعک جدید برای کاربران می باشد.

با جمع آوری سمعک های قدیمی و مرجوع آن ها به شرکت های مادر می توانیم در حفاظت از محیط زیست سهیم باشیم.

شرایط تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید

بسته به مدل سمعک و مدت زمان استفاده شده از آن و همچنین مدت زمان باقی مانده از گارانتی سمعک کمک هزینه هایی برای کاربران سمعک در نظر گرفته شده است. طبیعی است که برای سمعک های رده بالا و دارای مدت گارانتی بیشتر کمک هزینه بیشتری برای تعویض با سمعک جدید در نظر گرفته می شود. همچنین با وجود از رده خارج شدن سمعک های آنالوگ، در طرح تعویض سمعک قدیمی با جدید، کمک هزینه های قابل توجهی در نظر گرفته شده است و نگران این نباشید که سمعک شما قابل تعویض نباشد.

آیا امکان تعمیر سمعک های قدیمی وجود دارد؟

اگر سمعک شما از رده خارج شده باشد و امکان آسیب به شنوایی شما وجود داشته باشد متخصص شنوایی شما پیشنهاد استفاده از سمعک های جدید را خواهد داد اما اگر سمعک های شما نیاز به سرویس داشته باشد متخصصان شنوایی مرکز سمعک پل رومی این کار را برای شما انجا خواهند داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه و شرایط تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید می توانید از طریق تماس تلفنی یا از طریق صفحات شبکه های اجتماعی کلینیک شنوایی سنجی سمعک پل رومی با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

تعویض سمعک قدیمی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصان شنوایی مرکز شنوایی سنجی و تجویز سمعک پل رومی تماس حاصل فرمایید.