قیمت سمعک

قیمت سمعک ها به تکنولوژی و فناوری های بکار رفته در سمعک ها بستگی دارد.و انتخاب سمعک کار بسیار دشواری برای شما خواهد بود چرا که تجویز سمعک یک کار کاملا تخصصی است.

در انتخاب سمعک باید به این نکته توجه داشته باشید که مهم ترین عنصر برای شما سبک زندگی و همینطور سن و مقدار کم شنوایی شما می باشد.

پس دلیلی وجود ندارد وقی شما هزینه بسیار زیادی را برای فناوری ها و تکنولوژی هایی که استفاده نمیکنید پرداخت کنید.

به همین منظور کارشناسان ما مشاوره لازم برای انتخاب یک سمعک با قیمت معقول را به شما خواهند داد.

  • به علاوه با توجه به گفته های بالا شما باید در نظر بگیرید که سمعک یک وسیله یک بار مصرف نیست و قرار نیست با خرید سمعک های به درد نخور و ارزان هم به شنوایی خود آسیب بزنید هم از لحاظ مالی کلی متضرر بشوید.
  • سمعک مانند تمام وسایل التکریکی یا مکانیکی مانند گوشی تلفن همراه ،تلویزیون،خودرو و… چه از لحاظ کیفیت و وضوح صدا و چه از نظر برند های و شکل های مختلف تفاوت های زیادی دارد.

 

توصیه هایی که برای خرید سمعک باید جدی گرفته شود

قیمت سمعک خوب
  1. اگرشما فردی کاملا اجتماعی و شغل شما جوری است که در جلسات متعدد شرکت میکنید و همینطور آشنا با تکنولوژی توصیه بنده این است از قیمت سمعک های رده بالا یا first class برای خود تهیه کنید.
  2. اگر شما فردی بازنشسته هستید و بیشتر به برای تماشای تلویزیون و یا شرکت در مراسم ها و جشن های خانوادگی مشکل دارین توصیه میکنم از سمعک های رده متوسط برای خود تهیه کنید.
  3. اما اگر شما مشکل آنچنانی در شنیدن صدا ها ندارید و فقط در بعضی مواقع مشکل شنوایی دارین کافی از سمعک های رده پایین اما با کیفیت بالا تهیه کنید در ادامه به بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمعک بحث خواهیم کرد.

 

ما قیمت سمعک های رده بالا و متوسط و پایین را سعی میکنیم به صورت کامل در این مقاله برای شما توضیح دهیم.پس با ما همراه باشید.

قیمت سمعک و رابطه آن با سن افراد:

شاید بپرسید چه رابطه ای وجود دارد بین سن و قیمت سمعک؟

دو موضوع کاملا مرتبط هستند به این صورت که افرادی که سن بالاتری دارند شاید در بیشتر مواقع با یک سمعک رده پایین با کیفیت بالا مشکل شنوایی شان کاملا حل شود ولی برعکس سمعک در کودکان و افرادی سن متوسط و پایینی دارند انتخاب و خرید سمعک که قرار است چندین سال از آن استفاده کند و در اثر پیشرفت شگرف تکنولوژی در یکی دو سال آینده ار رده خارج نشود بسیار مهم است.

گزینه های متنوع برند و انواع نمایندگی سمعک:

شاید شما به بعضی از مراکز و کلینیک های شنوایی مراجعه کنید .که با یک برند خاص همکاری میکنند و شما گزینه های زیادی برای انتخاب یک سمعک خوب را ندارید که این امر برای شما قطعا مشکل ساز خواهد بود.

قیمت سمعک

قیمت سمعک

اما کلنیک شنوایی سنجی و سمعک پل رومی با افتخار نمایندگی پخش سمعک های سیگنیا (زیمنس)، اتیکن،ویدکس، یونیترون،فوناک،ریساند،برنافن،سونیک می باشد پس شما وارد فروشگاه پزشکی شده اید که می تواند بهترین را از بهترین ها انتخاب کند.

تاثیر سایز سمعک بر قیمت سمعک:

معمولا در انواع برند های مختلف سمعک با کوچکتر شدن سایز سمعک قیمـت آن به مقدار بسیار کمی افزایش پیدا میکند که این افزایش قیمت زیاد چشمگیر نیست.

سمعک با قیمت خوب را از کجا بخریم؟

تجویز ،تنظیم و فروش انواع سمعک های توسط متخصص شنوایی انجام می شود و طبق دستور سازمان نظام پزشکی کل کشور فرود افراد غیرحرفه ای اعم از تجربی کار و …که بیشتر به فکر جیب مبارک می باشند ممنوع اعلام شده است و از طریق انجمن شنوایی شناسان ایران قابل پیگیری می باشد و در صورت شکایت بیمار مجازات سنگینی به دلیل ورود غیر مجاز به حیطه پزشکی دارد.

پس شما میتوانید با مراجعه به مراکز و کلنیک هایی شنوایی سنجی معتبر که از طر سازمان نظام پزشکی مجوز لارم را دریافت کرده اند و با اعتماد کامل به متخصص شنوایی یا ادیولوژِست خود که علم لازم به تجویز و تنظیم سمعک را دارند سمعک خوب و مناسب تهیه کنید.

چرا نباید از هر جایی تهیه سمعک کنیم؟

معمولا بسیاری از مراکز دولتی و خصوصی توسط پیمانکار اجاره گرفته می شوند و امکان دارد بعد از گذشت یک سال و یا مدتی فرد دیگری آنجا را تحویل بگیرد و شما از خدماتی که برای سمعک باید دریافت کنید محروم می شوید و یا حتی بعضی از مراکز با قراداد هایی منفعت طلبانه فقط به فکر فروش یک نوع برند یا یک نوع سمعک با هر کیفیتی برای شما هستند که قطعا شما در همان مرحله خرید سمعک متوجه این قضیه خواهید شد.

قیمت سمعک بر اساس تکنولوژی:

  • سمعک آنالوگ:

شاید یک دهه پیش تعداد سمعک های آنالوگ بسیار بیشتر از سمعک های دیجتال بودند اما خوشبختانه امروزه شما سمعک آنالوگی جدیدی را نمی توانید پیدا کنید.

سمعک های آنالوگ صدا های محیطی را کامل میگرفتند و به عنوان بلندگو همه ی صدا ها را بلند میکردند و شاید در بیشتر مواقع باعث افت شنوایی میشدند،به هر حال امروزه این سمعک ها موجود نیستند و اگر شما بتوانید پیدا کنید در حدود 500 تا 900 هزار تومان میباشند.

  • قیمت سمعک های دیجیتال:

بعد از دوره آنالوگ سمعک های فوق العاده با کیفیت دیجیتال وارد بازار شدند به این صورت که کاملا قابل برنامه ریزی و کیفیت صدای به مراتب بهتری از سمعک های آنالوگ داشتند.

 

دسته بندی سمعک های دیجیتال

قیمت سمعک های دیجیتال رده پایه :

معمولا ساده ترین نوع سمعک های دیجیتال هستند که دارای تقریبا 4 کانال و باند فرکانسی و مدارات فیبدک گیری دارند قیمت این رده از سمعک های دیجیتال در برند های مختلف بین 990 هزار تومان تا 1میلیون و 530 هزار تومان می باشد.

قیمت سمعک های رده متوسط دیجیتال :

تکنولوژی جدید تر و سال ساخت 2015 دارای تعداد کانال و باند فرکانسی بالا شفافیت صدا بهتر از رده اول و تنظیمات بیشتر برای بهبود صدا سمعک

قیمت سمعک های رده متوسط بین 2میلیون110 هزار نومان  تا 3میلیون 50 هزار تومان می باشد.

قیمت سمعک های رده بالا دیجتال (فول دیجیتال):

دارای تکنولوژی های و فناوری های بسیار بالا برای پردازش صدا تعداد باند و کانال بالا و مدارات فیدبک گیری بسیار قوی کوچکتر و سبکتر نسبت به سمعک های دیگر و کیفیت صدای فوق العاده بالا

قیمت سمعک های رده بالا ی دیجیتال در برند های مختلف بین 2میلیون 570 هزار تومان تا 4میلیون 935هزار تومان می باشد.

قیمت انواع سمعک های هوشمند:

در چند سال اخیر تعدادی از سمعک ها با فناوری هوش مصنوعی وارد بازار شده اند که اصطلاحا به آن ها سمعک های هوشمند گفته می شود که در انواع شکل و رنج قیمتی متفاوت و وسیع موجود هستند.

 

راهنمای قیمت سمعک

دسته بندی سمعک های هوشمند

قیمت سمعک های هوشمند رده پایه :

معمولا قیمت سمعک های رده پایه از تمام نمایندگی های سمعک در محدوده 3 میلیون تومان تا 4950 قرار میگیرند.در مدل های وایرلس سمعک های هوشمند رده پایه قابلیت اتصال به گوشی هوشمند به عنوان ریموت کنترل که برای کم و زیاد کردن صدا و تغییر برنامه های شنیداری به کار می رود و تقریبا کیفیت صدای بهتری نسبت به سمعک های رده متوسط دیجیتال دارند.

قیمت سمعک های رده متوسط هوشمند:

قیمت سمعک های رده ی متوسط با تکنولوژی هوشمند در حدود 5 میلیون 100 هزار تومان تا 7میلیون 890 هزار تومان می باشد.

کیفیت صدای فوق العاده این سمعک نسبت به قیمت آن و همینطور تکنولوی هوش مصنوعی های بکار رفته و جدید بودن این مدل از سمعک های هوشمند رده متوسط باعث طرفداران زیادی داشته باشد.

قیمت سمعک های رده بالای هوشمند:

جدیدترین مدل های سمعک های هوشمند که هوشمندی واقعی را دارند و در محیط های شنوایی به صورت واقعی و اتوماتیک برنامه های شنیداری را تغییر می دهد بعلاوه شما در بسیاری از این سمعک ها قابلیت اتصال مستقیم به وسایل جانبی مانند تلفن همراه، تلویزیون،خودرو،… را دارند.

قیمت این سمعک ها در رنج قیمتی بین 5میلیون تا 12 میلیون تومان می باشد که بسته به سبک زندگی و کم شنوایی شما و همینطور سن افراد تفاوت قیمتی وجود دارد.

 

نمایندگی سمعک کشور سازنده حداقل قیمت سمعک
حداکثر قیمت سمعک
سمعک زیمنس(سیگنیا) آلمان یک میلیون دویست هراز تومان ده میلیون تومان
سمعک اتیکن دانمارک یک میلیون هشتصد هزار تومان دوازده میلیون تومان
سمعک یونیترون کانادا نه صد هزار تومان هشت میلیون تومان
سمعک ریساند دانمارک دو میلیون تومان نه میلیون تومان
قیمت سمعک فوناک سوییس یک میلیون ششصد هزار تومان نه میلیون تومان
سمعک ویدکس دانمارک یک میلیون و پانصد هزار تومان هشت میلیون تومان

قیمت سمعک های ضد آب

 

امروز خوشبختانه تکنولوژی نانو در تمامی برند ها و سمعک های جدید به کار رفته است و سمعک ها عملا ضد رطوبت و گردوغبار هستند.

معمولا سمعک های ضد آب واقعی از تکنولوژی IP68 برخوردار هستند که این تکنولوژی در مقایسه با سمعک های معمولی به صورت محسوسی گران تر است . معمولا قیمت سمعک های ضد آب از 2 میلیون تومان شروع می شود.

قیمت لوازم جانبی سمعک :

معمولا سمعک های وایرلس دار (فول دیجیتال و هوشمند) از تکنولوزی وایرلس استفاده میکنند به این صورت که شما می توانید به وسیله این وسایل سمعک خود را با تلویزیون یا تلفن همراه و …. اتصال دهید و یا به عنوان ریموت کنترل از آن ها استفاده کنید.

معمولا قیمت این وسایل از 200 تومان شروع می شود به عنوان ریموت کنترل تا 1 میلیون تومان برای اکسسوری که قابلیت اتصال به تلویزیون و موبایل و … را دارد

ناگفته نماند سمعک های رده بالای هوشمند (سمعک های فوق هوشمند) قابلیت اتصال به تلفن همراه یا تلویزیون را دارند و نیازی به خرید وسایل جانبی نمی باشد.

قیمت سمعک های ارزان

معمولا در سایت های تبلیغاتی شما با متن های خرید سمعک ارزان یا سمعک های ارزان قیمت مواجه می شوید.

باید خدمت شما عرض کنم قیمت سمعک به کم شنوایی و تکنولوژی های بکار رفته در آن بستگی دارد و معمولا قیمت سمعک ها از 1میلیون و 500 هزارتومان شروع می شود.

در بیشتر موارد همین سمعک های ارزان نه تنها شنوایی شما را بهتر نمیکند بلکه در مواردی آسیب بسیار جدی نیز به شنوایی شما خواهد زد.

سلامت شنوایی خود را معامله نکنیم.

برای خرید سمعک شما می توانید مقاله راهنمایی انتخاب و خرید سمعک را در سایت ما مطالعه کنید.

در کلام آخر…

برای خرید سمعک کلینیک معتبر با خدمات خوب را پیدا کنید و با اعتماد به تجربیات و دانش متخصص شنوایی خود بهترین سمعک از لحاظ کیفیتی و قیمتی را با توجه به نیاز های خود خریداری کنید.

برای مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره تماس های مرکز تماس حاصل فرمایید.