سمعک پل رومی نمایندگی سمعک زیمنس (سیگنیا)

در ظاهر به نظر می رسد که سمعک از تکنولوژی های اخیر و جدید می باشد اما این گونه نیست و شاید از شنیدن این که قدمت قدیمی ترین شرکت سازنده سمعک یعنی زیمنس که امروزه با نام تجاری سیگنیا فعالیت می کند، به سال 1878 برمی گردد متعجب شوید.

شرکت زیمنس در سال 2015 با شرکت Sivantos ادغام شد. شرکت Sivantos یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید سمعک می باشد. این شرکت در بیش از 120 کشور نمایندگی دارد و سمعک های زیمنس، رکستون و A&M از زیر مجموعه های این شرکت می باشد.

نمایندگی سمعک زیمنس

کلینیک شنوایی سنجی پل رومی نزدیک به یک دهه با شرکت زیمنس (سیگنیا) همکاری دارد و یکی از نمایندگی های معتبر این شرکت در سطح شهر تهران و ایران می باشد و در صورت نیاز به دریافت خدمات یا خرید سمعک زیمنس می توانید به کلینیک مراجعه کرده یا از طریق تماس تلفنی ارتباط برقرار کنید.

سمعک زیمنس

از زمان تاسیس تا به امروز شرکت زیمنس در زمینه تکنولوژی و شنوایی پیشرفت های شگرفی داشته و امروزه جز شش شرکت برتر در زمینه طراحی و تولید سمعک می باشد. در این مقاله به بررسی سمعک سیگنیا، بهترین مدل ها و ویژگی هایش پرداخته ایم.

 

مدل های سمعک زیمنس ( سیگنیا )

سمعک Signia Xperience

جدیدترین سمعک شرکت می باشد. با وجود سنسورهای حرکت صوتی یکپارچه، سمعک Xperience با تمرکز بر شنوایی در حالیکه فرد در حال حرکت است، طراحی شده است. این سمعک ها مبتنی بر پلتفرم فناوری YourSound می باشد که نسخه به روز شده نسخه قبلی یعنی پلتفرم Nx می باشد. پلتفرم YourSound شامل پردازش OVP (پردازش مجزای صدای فرد از دیگر صداها) و سنسورهای حرکتی می باشد که باعث طبیعی شدن درک صدای فرد و شناسایی تغییر محیط کاربر با حرکتش توسط سمعک می شود.

نمایندگی سمعک زیمنس

بنا به اعلام شرکت سیگنیا، پلتفرم جدید Xperience YourSound نسبت به نسخه NX، 80 درصد ترانزیستور بیشتر، 7 برابر حافظه بیشتر و 60 درصد وزن کمتری دارد. بنابراین دو مدل سمعک های این رده یعنی Pure® 312 X وPure® Charge&Go X وزن کمتر اما قدرت بیشتری نسبت به رده های قبلی دارند.

ویژگی های سمعک های رده Xperience

طراحی ظریف
از نوع سمعک RIC می باشند
مصرف کمتر باتری
استریم مستقیم صدا از طریق بلوتوث
سمعک Charge&Go X دارای باتری قابل شارژمی باشد.
سازگار با گوشی های آیفون
مجهز به نرم افزار جدید Signia App که اجازه کنترل حداکثر بر سمعک را فراهم می کند.

 

سمعک سیگنیا Styletto Connect

نمایندگی سمعک زیمنس

عمده شهرت این سمعک به دلیل طراحی ظریف، عملکرد بالا و کیفیت صدای طبیعی می باشد. باتری های این سمعک از نوع شارژی می باشد. طراحی ظریف و زیبایی دارد و در رنگ های مختلف طراحی شده است. لازم به ذکر است که این نوع سمعک فقط از نوع Open و Ric می باشد و نوع داخل گوشی ندارد.

ویژگی های سمعک Styletto Connect

ظاهری زیبا و ظریف
سازگار با گوشی های آیفون و استریم مستقیم صدا به سمعک
ارائه در سه سطح تکنولوژی و سه رنگ
سازگار با نرم افزار myControl

 

سمعک Signia Pure NX

سمعک های رده Pure NX سمعک هایی ظریف، کوچک و از نوع میکروفون داخل مجرا (RIC) می باشند که محدوده وسیعی از افت های شنوایی از سطح ملایم تا شدید را پوشش می دهند. در کوچکترین مدل این رده از باتری شماره 10 استفاده می شود و سمعک با ظرافت خاصی پشت گوش قرار می گیرد و به ندرت قابل رویت می باشد. براساس پلتفرم NX این سمعک ها مجهز به پردازش صدای پیشرفته، سازگار با گوشی های آیفون و اکسسوری های استریمی بلوتوثی می باشند.

سمعک Pure charge&Go NX این رده دارای باتری های قابل شارژ می باشد.

سمعک Signia Pure Primax

این رده از تکنولوژی، نسخه بهبود یافته سمعک های رده Binax می باشد. تکنولوژی پرایمکس دارای پردازش صدای پیشرفته برای درک بهتر صدا در محیط های نویزی، هماهنگ سازی سطح شدت بین دو سمعک به صورت وایرلس و قابلیت استریم صدا از گوشی تلفن همراه به هر دو سمعک به طوز همزمان می باشد.

سمعک Motion NX

سمعک های پشت گوشی Motion 13 NX به منظور فراهم سازی بیشترین انعطاف پذیری در تنظیم و گزینه های ارتباطی طراحی شده اند. تکنولوژی OVP در این سمعک ها، صدای خود کاربر را با صداهای محیطی هماهنگ می کند و علاوه بر این درک گفتار بهتری در محیط های نویزی فراهم می کند. از دیگر ویژگی های این سمعک، استریم مستقیم صدا از TV به سمعک و همچنین اتصال به نرم افزار های گوشی هوشمند مانند myControl می باشد

سمعک Silk NX

از سمعک های اماده و داخل گوشی زیمنس می باشد که نسبت به مدل های قبلی 20 درصد کوچکتر می باشد و تقریبا به صورت نامرئی درون گوش قرار می گیرد. این سمعک ها آماده می باشند و نیازی به قالب گیری از گوش فرد کم شنوا نمی باشد. باتری مورد استفاده برای این سمعک شماره 10 می باشد و این سمعک در سه سطح تکنولوژی ارائه می شود

سمعک Insio NX

سمعک های Insio NX زیمنس از سمعک های داخل گوشی کوچک و ظریف می باشد که به طور کامل درون گوش قرار داده می شود. کوچکترین سمعک زیمنس می باشد که مجهز به تکنولوژی NX می باشد و در سایزهای مختلف ساخته می شود. مدل های داخل گوشی این مدل سمعک را می توان با اکسسوری های بلوتوث دار به تلویزیون و گوشی های هوشمند متصل کرد.

سمعک Cros NX

سیگنیا برای افراد با افت شنوایی یا ناشنوایی یک طرفه مدل های CROS را در نظر گرفته است. سمعک های کراس Silk و Pure 312 NX از نوع سمعک های باتری خور و سمعک کراس Pure Charg&Go از نوع سمعک های شارژی مدل های کراس می باشد. در این مدل از سمعک، سمعک در سمت گوش ناشنوا صدا را دریافت و به گوش سمت سالم انتقال می دهد. مطالعات نشان داده است که سمعک های کراس باعث بهبود درک گفتار و مکان یابی صدا می شود.

 

سمعک Cellion Primax

سمعک Cellion از نظر تکنولوژی مشابه Pure Primax می باشد با این تفاوت که این سمعک قابلیت شارژ باتری دارد. این سمعک مصرف انرژی کمتری دارد و می توانید با یک بار شارژ حدود 48 ساعت بدون وقفه از سمعک استفاده نمایید.

مدل های قدیمی تر سمعک زیمنس شامل Ace، Carat و Intius می باشد