شرکت ریساند(Resound) پرچم دار و برند برتر شرکت GN Hearing می باشد. شرکت GN Hearing چهرمین شرکت بزرگ در جهان در زمینه تولید سمعک های پیشرفته می باشد. این شرکت در کشور دانمارک مستقر می باشد و در سال 1869 در زمینه شرکت تلگرافی شروع به کار کرد. امروزه GN یکی از بزرگترین شرکت تولید کننده سمعک می باشد و بخش بزرگی از بازار جهانی را به خود اختصاص داده است. بخش دیگر شرکت یعنی GN Audio در زمینه تولید هدفون، هدست، ایرپاد و دیگر وسایل صوتی فعالیت دارد. این شرکت بیش از 5500 کارمند دارد ئ در بیش از 100 کشور دنیا نمایندگی دارد.

 

نمایندگی سمعک ریساند (Resound)

 

کلینیک شنوایی سنجی سمعک پل رومی با بیش از 10 سال سابقه در زمینه تجویز سمعک و سایر وسایل کمک شنوایی از نمایندگی های معتبر سمعک ریساند در شهر تهران می باشد و شما می توانید برای خرید سمعک ریساند و یا تعمیر و دریافت خدمات این شرکت به کلینیک شنوایی سنجی سمعک پل رومی، نمایندگی سمعک ریساند مراجعه فرمایید.

 

تکنولوژی های سمعک Resound

 

ریساند اولین شرکتی است که سمعک های سازگار با گوشی های آیفون (MFI) را به بازار معرفی کرد. سمعک های وایرلس منجر به تسهیل انتقال صدا از وسایل الکترونیکی مانند TV و گوشی تلفن به سمعک شده است. قبل از معرفی سمعک های سازگار با آیفون، ریساند از شرکت های پیشرو در زمینه تکنولوژی وایرلس و بلوتوثی بود.

در آخرین پلتفرم شرکت ریساند که در سال 2018 عرضه گردید، مجهز به پیشرفته ترین نرم افزار های پردازش صدا می باشد که منجر به بهبود درک گفتار در محیط هایی نویزی می شود. این پلتفرم در خانواده سمعک های Quattro موجود می باشد.این پلتفرم در مقایسه با تکنولوژی های قبلی سرعت و حافظه بسیار بالاتری دارد.

 

انواع سمعک ریساند Resound

 

شرکت ریساند انواع مختلف سمعک را تولید می کند که هر کدام برای برای نوع خاصی از درجات کم شنوایی مناسب می باشد. انواع مختلف سمعک های پشت گوشی، داخل گوشی و Ric در سطوح مختلف تکنولوژی موجود می باشد. مدل های جدیدتر دارای باتری های قابل شارژ و همچنین نرم افزار های موبایل سمعک می باشد که استفاده از سمعک به راحتترین شکل را فراهم کرده است.

 

سمعک Resound Linx Quattro

 

سمعک های Linx Quattro از سمعک های سازگار با آیفون می باشد و بنا به ادعای شرکت ریساند، واضح ترین، شفاف ترین و طبیعی ترین صدا را برای کاربر ارائه می کند. قابلیت استریم مستقیم صدا از گوشی های آیفون، آیپد و آی پاد را دارد. این سمعک ها مجهز به آخرین سطح تکنولوژی شرکت ریساند یعنی شنوایی هوشمند (Smart Hearing) می باشد. در این سطح تکنولوژی، محدوده پویایی و پاسخ فرکانسی سمعک بهبود یافته است.

 

سمعک Resound Linx Quattro RIE 61

 

از رده سمعک های Quattro می باشد که علاوه بر ویژگی های خانواده سمعک Quattro، در این سمعک از ویژگی های رادیویی جدیدی استفاده شده است که در استریم صدا تاخیر کمتری ایجاد می کند و قدرت سیگنال وایرلس قوی تری برای بهبود عملکرد دو گوشی و مکان یابی صدا به کار برده شده است. همچنین قابلیت شارژی باتری از دیگر آپشن هایی می باشد که در این سمعک تعبیه شده است.

 

سمعک Resound linx 3D

 

سمعک های Linx 3D از رده سمعک های ممتاز ریساند می باشد که در طرح ها و سطوح مختلف تکنولوژی عرضه شده است. نرم افزار پردازش گفتار “Surround Sound” منجر به شنوایی بهتر و فهم بهتر گفتار در محیط های نویزی می شود. این سمعک ها سازگار با گوشی های آیفون می باشد و برای گوشی های اندرویدی لوازم جانبی و اکسسوری های جانبی برای اتصال وایرلس موجود می باشد. و با نرم افزار Resound Smart 3D کاربران سمعک می توانند سمعکشان را از راه دور توسط ادیولوژیست تنطیم کنند.

 

سمعک Resound Enzo

 

سمعک های Resound Enzo اولین بار در سال 2016 طراحی و عرضه گردیدند. مدل 3D Enzo مناسب برای افراد با افت شنوایی شدید تا عمیق می باشد و از دایرکشنالیتی دوگوشی 3(Binaural Directionality III) در جهت بهبود حس فضایی با استفاده از مکان یابی دقیق بهره می برد. این سمعک به رغم تقویت صدای بالا، مدیریت فیدبک فوق العاده ای دارد و سمعک به ندرت سوت می زند.

 

سمعک های قدیمی تر ریساند

 

شرکت ریساند از سمعک های قدیمی تر و اولیه خود که تکنولوژی پایین تری نسبت به سمعک های جدیدتر دارند نیز پشتیبانی می کند. و علت آن اینست که سمعک ها همچنان پردازش صدای خوبی دارند و برخی از ادیولوژیست ها برای افرادی که نمی توانند هزینه زیادی برای سمعک اختصاص دهند، این نوع سمعک ها را تجویز می کنند. این سمعک ها شامل Resound Linx2، Resound Linx و Vea، Eyna و مدل های بسیار دیگری می باشد.

 

نرم افزار ها و اکسسوری های سمعک ریساند

 

اکسسوری های وایرلس ریساند، صدا را مستقیما از گوشی یا تلویزیون به سمعک انتقال می دهد و نرم افزارهای گوشی های هوشمند به شما اجازه کنترل سمعک مانند کم و زیاد کردن صدای سمعک و تغییر برنامه را فراهم می کند. در بخش زیر در باره اکسسوری ها و نرم افزار های موبایل ریساند توضیح داده شده است.

 

اکسسوری Resound Unite Phone Clip+

 

اکسسوری Resound Unite Phone Clip+ تماس ها و صدای موبایل یا هر وسیله بلوتوثی دیگر را مستقیما از طریق بلوتوث به سمعک انتقال می دهد. این اکسسوری وایرلس بسیار کوچک می باشد که می توانید به یقه پیراهنتان بچسبانیدش. شما می توانید با این اکسسوری به طور همزمان به دو وسیله بلوتوث دار مجزا وصل شوید.

 

نمایندگی سمعک ریساند

اکسسوری TV Streamer 2

با این اکسسوری می توانید صدای تلویزیون را تا فاصله 7 متری مستقیما از طریق سمعک ریساند بشنوید. تمامی سمعک های هوشمند Resound سازگار با این اکسسوری می باشد.

 

اکسسوری Micro Mic

 

این اکسسوری وایرلس کوچک به شما این امکان را می دهد تا اصواتی از فاصله دور تا 26 متری می آیند را دریافت نمایید.

 

اکسسوری Multi Mic

 

این میکروفون از راه دور را می توانید به لباستان وصل کنید و مناسب محل های شلوغ مانند جلسات می باشد. با این اکسسوری صدا را می توانید از طریق دستگاه های صوتی مستقیما به سمعک ریساند استریم کنید.

 

اکسسوری Remote Control 2

 

یک اکسسورس وایرلس می باشد که از طریق آن می توانید برنامه ها و ولوم صدای سمعک ریساند را کنترل کنید. همچنین می توانید با این اکسسوری، عملکرد اکسسوری های دیگر مانند اکسسوری تلویزیون را مدیریت کنید.

 

نرم افزار Smartphone Control

با این نرم افزار که بر روی گوشی موبایل نصب می شود می توانید به عنوان رریموت کنترل استفاده کنید و صدا و برنامه های شنوایی سمعک ریساند را تغییر دهید.

 

نرم افزارهای Smart و Resound Smart 3D

 

این نرم افزار ها سازگار با گوشی های ایفون و اندرویدی می باشند. نرم افزار Resound Smart 3D برای سمعک های مدل های جدیدتر طراحی شده است ولی نرم افزار Smart مناسب مدل های قدیمی سمعک های ریساند می باشد. با این برنامه ها می توانید تنظیمات صوتی و وزوز را انجام دهید. و همچنین می توانید از وضعیت باتری و بسیار موارد دیگر مطلع شوید.